איך לבחור חיפוי לקירות כשמשפצים את הדירה?

שיפוץ דירה הוא הזדמנות מצוינת לרענן את המראה של הקירות השונים ברחבי הבית. לאופציות הוותיקות של צביעת הקירות התווספו אפשרויות חדשות ובפרט אריחים שמאפשרים ליצור חיפוי בתלת מימד מרשים במיוחד. המגוון הרחב מאוד של החיפויים מחייב אותנו להקדיש תשומת לב לבחירה – כדי שהתוצאה תהיה לא פחות ממושלמת, ובהתאם שביעות הרצון מהשיפוץ תהיה גבוהה במיוחד.

אופי החלל

איך בוחרים חיפוי קיר בשיפוץ

כל חלל חייב אופי. אחת הטעויות העיקריות בעיצוב בתים היא היעדר אופי מובהק, כך שגם אם ישנם פריטים יפים התוצאה הכללית לא מייצרת את הרושם הרצוי. שיפוץ דירה קומפלט הוא כאמור הזדמנות טובה מאוד להעניק לנכס את האופי המתאים ביותר – בהתאם למאפייני הדירה ולהעדפות שלכם.

כשהמטרה היא סגנון רומנטי, כדאי לבחור לחיפוי הקירות אריחים מדגמים שכוללים קווים מעוגלים ורכים. אריחי קיר עם קווים ישרים או צורות גיאומטריות מתאימים מאוד לבתים שבהם הבחירה היא באופי מודרני. גם כשהבחירה היא באופי מינימליסטי, שהפך בשנים האחרונות לפופולרי מאוד, האריחים בעלי הקווים הישרים או הצורות הגיאומטריות הם אופציה מעולה, וכך גם ללופטים תעשייתיים באופיים – שעבורם ניתן להשתמש גם באריחים דמויי בטון.

קיר מרכזי שממקד אליו את תשומת הלב

בכל חלל, ובפרט בסלון, כדאי לבחור קיר אחד שיהווה את מוקד תשומת הלב. כך לדוגמה הקיר שמאחורי מסך הטלוויזיה יכול להיות מתאים מאוד למטרה זו. אם בני הבית לא מרבים לצפות בטלוויזיה, כדאי לבחור בקיר שלידו מתנהלות מרבית האינטראקציות בסלון, ועוד אופציה יכולה להיות קיר שניתן לראות אותו כבר כשנכנסים לבית ולכן הוא מייצר רושם ראשוני רב השפעה.

את אותו קיר מרכזי אפשר לחפות בדרך יוצאת דופן – כאמור אריחים ב-3D או גוונים מעניינים. את הקירות האחרים כדאי לצבוע בגוון ניטרלי, על-מנת לא ליצור עומס יתר ויזואלי בחלל.

הרמוניה עם שאר הפריטים בחלל

חיפוי הקיר מייצר מעין מסגרת לכל החלל, בין אם מדובר במטבח, בין אם סלון, בין אם חדר רחצה ובין אם חדר שינה. כדי שהקיר לא ייראה נטע זר שלא קשור למקום, המלצה חשובה נוספת היא לשמור על הרמוניה נעימה לעין בין חיפוי הקיר הנבחר לבין המרכיבים השונים שכבר ישנם בחלל ובפרט אלה הבולטים. כך לדוגמה בסלון רצוי לבחור את הצורה והגוון של האריחים כך שייווצר דיאלוג מעניין בינם לבין מערכת הישיבה,

ידידותיות לסביבה

בעידן הנוכחי אי אפשר יותר להתעלם מהסכנות של משבר האקלים. בהתאם אנשים אחראים משלבים בכל החלטה גם את השיקול האקולוגי. מבחינה זו ישנו יתרון משמעותי לאריחים שמיוצרים מחומרים טבעיים כמו קנה סוכר ובמבוק, כך שמדובר במוצר שהוא 100% מתכלה וממוחזר. כדאי לזכור שהידידותיות לסביבה לא באה על חשבון האיכות – הן מבחינה אסתטית והן מבחינת עמידות החיפוי לאורך שנים רבות. בהתאם התוצאה היא מקסימום נחת גם מתוצאות השיפוץ המקיף, וגם מהבחירה האחראית והחכמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *